Rritet numri i turisteve arabe ne Turqi

Written by on 21/04/2018

Rritet numri i turisteve arabe ne Turqi

Numri i turisteve nga Gjiri Arab vijon te rritet ne Turqi. Sipas te dhenave te Zyres Informative te Turizmit dhe Kultures ne Dubai, Turqia mbetet kete vit destinacioni me i preferuar per turistet arabe. Rritja nga viti ne vit e ketyre turisteve ne Turqi ka arritur ne 27% . Vetem vitin e kaluar me shume se 830 mije turiste nga rajonet e Gjirit Arab vizituan atraksionet turke. Nderkohe ritmi pozitiv vijon edhe gjate ketij viti. Autoritetet turke kane menduar qe per kete arsye te lehtesojne procedurat e kalimit te turisteve arabe ne vend dhe zgjatjen e afatit te qendrimit per vizat turistike.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist