Rritet numri i pasagjereve nga ajri ne vend

Written by on 28/06/2018

Rritet numri i pasagjereve nga ajri ne vend

Ne 5 muajt e pare te vitit, hyrjet e te huajve ne vendin tone jane rritur me 9.7% krahasuar me te njejten periudhe te nje viti me pare. Permes nje statusi ne rrjetin social “Facebook”, kryeministri i vendit ka beret e ditur se ne 6 vitet e fundit ka pasur nje rritje mbreslenese te  numrit te pasagjereve te transportit ajror. Nese ne vitin 2013 kishte 617 mije 335 pasagjere, kete vit vetem ne 5 muajt e pare ka pasur 993 mije pasagjere. Pritet qe me shtimin e linjave ajrore dhe me hapjen e aeroporteve te rinje ky numer te arrije ne rekorde te reja.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Continue reading

Current track

Title

Artist