Rritet numri i pasagjereve ne aeroportin e Rinasit

Written by on 09/08/2018

Rritet numri i pasagjereve ne aeroportin e RinasitNumri i pasagjereve qe udhetojne me charter per dhe nga aeroporti “Nene Tereza” ne Tirane, ka shenuar rritje gjate vitit 2018. Autoriteti i Aviacionit Civil ben te ditur se per muajin qershor shifra e pasagjereve shkon ne 44.400 pasagjere me shume, krahasuar me vitin 2017. Sipas te dhenave, vihet re se numri i pasagjereve qe fluturojne me charter ka pesuar nje rritje nga viti ne vit ndaj totalit te pasagjereve por kete vit eshte me e dukshme rritja pasi ato perbejne 17% ndaj totalit.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist