Rritet numri i pasagjereve ne aeroport dhe porte nga janari ne nentor!

Written by on 27/12/2018

Numri i udhetareve qe kane perdorur transportin ajror dhe ate detar eshte rritur ndjeshem ne 11 mujorin e vitit 2018. Sipas shifrave te fundit qe ka bere publike ministria e infrastruktures dhe energjitikes vihet re nje rritje e konsiderueshme e udhetareve permes transportit ajror e detar. Nga janari ne nentor te ketij viti vetem ne aeroportin e Rinasit  kane hyre dhe kane dale 2,7 milione pasagjere, nje rritje me 4% me shume nga viti i kaluar. Nderkohe shifrat ne porte kane arritur ne 11 mujorin e ketij viti ne 1.4 milione pasagjere qe kane hyre dhe kane dale.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist