Rritet numri i anijeve turistike ne hapsiren detare shqiptare

Written by on 26/06/2018

Rritet numri i anijeve turistike ne hapsiren detare shqiptare

Numri i jahteve dhe anijeve turistike qe kane hyre ne hapesiren detare ne Shqiperi gjate gjysmes se pare te vitit eshte rritur me 30% .Sipas Drejtorise se Pergjithshme Detare, ndonese ende nuk kane filluar muajt e kulmit te sezonit turistik korrik-gusht, rezulton te kene hyre 508 jahte dhe veliera ashtu sikurse 43 tragete turistesh.Treguesit me te larte i mban Porti i Sarandes ku gjate kesaj periudhe te pare te vitit kane hyre 276 jahte e veliera dhe 43 tragete turistike.Ne Portin e Durresit rezulton te kene hyre 112 jahte ndersa ne ate te Vlores 90 te tille.Nuk ka mbetur pa vizitore as Shengjini ku jane regjistruar te kene hyre 30 jahte e veliera.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist