Rritet fluksi i turisteve ne Gjirokaster

Written by on 24/08/2018

 

Qyteti i gurte i Gjirokastres ka patur nje fluks ne rritje te vizitoreve vendas dhe te huaj gjate periudhes janar- korrik 2018. Sipas autoriteteve te DRKK Gjirokaster, gjate kesaj periudhe qyteti dhe kalaja u vizituan nga 40 mije turiste vendas dhe te huaj. Promovimi ne rritje i trashegimise kulturore, fakti qe eshte pjese e UNESCO-s dhe aktivitetet e shumta kulturore kane shtuar edhe interesin per kete qytet.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist