Rritet fluksi i turisteve ne Dubai.

Written by on 26/03/2019

Rritet fluksi i turisteve ne Dubai. Sipas të dhënave të zbuluara nga Departamenti i Turizmit dhe Tregtisë në Dubai, qyteti ka shënuar një rritje drastike të fluksit të turistëve ndërkombëtarë në janar te 2019. Vizitorët u dyndën në atraksione të tilla si Palm Jumeirah, si dhe në pazaret lokale dhe festivalet muzikore. Vizitoret me burim të lartë ishin nga India, e dyta ne liste ishte Arabia Saudite ndersa Kina u rendit e treta. Shumica e mysafirëve zgjodhën të qëndronin në hotele me tre. Kater dhe pese yje.

dubai


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist