Rriten vonesat ne fluturime kete vit!

Written by on 06/08/2018

Rriten vonesat ne fluturime kete vit!Rritet numri i vonesave ne fluturime nga aeroporti i Rinasit. Autoriteti i Aviacioniit Civil beri te ditur nga te dhenat zyrtare te Eurocontrol, se numri i vonesave ne pjesen e pare te 2018 eshte dyfishuar, me nje shifer qe shkon ne 47,000 minuta ne dite, 133% me shume se ne 2017. Shumica e ketyre vonesave kane si shkak kryesor, mungesen e kapaciteteve njerezore te kompanive dhe ofruesve te sherbimeve, grevave apo kushteve te motit. Por edhe rritja e madhe kerkeses nga pasagjeret ne periudha te caktuara. Ne muajin Korrik kulmi i vonesave shkoi ne 337 minuta me e gjata, dhe 20 minuta me e uleta ne dite.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist