Rriten shifrat e turisteve ne Abu Dhabi nga janari ne tetor!

Written by on 26/11/2018

Shifrat e turisteve ne Abu Dhabi kete vit jane rritur ndjeshem. Sipas departamentit te turizmit dhe kultures ne kryeqytetin e Emirateve ne 10 muajt e pare te  ketij viti u regjistruan 4.2 milione turiste , nje shifer qe eshte rritur me 8% ne krahasim me vitin 2017 dhe qe jep shprese se ky vit do te mbyllet me me shume se 4.4 milione turiste. Autoritete theksojne rendesine e tregut europian per turizmin ne Abu Dhabi qe ze rreth 30% te totalit te turisteve.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist