Rriten infeksionet në Gjermani, vendi heq dorë nga lehtësimet

Written by on 16/03/2021

Gjermania aktualisht është kundër lehtësimit të masave shtrënguese. Shtimi i rasteve të reja me infeksionet Covid-19 vazhdon të rritet duke kaluar nga 72 në 79 persona për 100 mijë banorë. Sipas ekspertëve një lehtësim i masave do të hidhte në erë punën e deritanishme për kontrollin e pandemisë.

Increase in number of new Covid-19 infections in Germany raises alarm

Izolimi në Gjermani do të mbetet në fuqi të paktën deri në fund të marsit dhe hotelet nuk presin dot turistë që prej nëntorit./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background