Rriten cmimet e dhomave ne bregdet!

Written by on 18/06/2018

Kete vit, çmimet e dhomave ne bregdet ne vendin tone pritet te shenojne rritje, si pasoje e shtimit te turisteve dhe kufizimit te kapacitetit te strukturave akomoduese. Deklarata, e cila mbeshtetet nga Shoqata e Hoteleri-Turizmit, duket se eshte edhe me e vertete sa i takon segmentit te turisteve te huaj dhe shqiptare qe prenotojne permes internetit. Te dhenat e “Booking“, platformes me te perdorur ne Shqiperi per rezervime, flasin per nje numer te madh hotelesh apo individesh qe i listojne me shtrenjte kete vit dhomat ne dispozicion. Shtrenjtimi vihet re edhe pergjate periudhave te ndryshme te sezonit kugjate muajve korrik dhe gusht cmimet jane me te larta se pjesa tjeter e vitit.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist