Rreth një milion manifestues për një referendum të dytë mbi Brexit

Written by on 23/03/2019

Mijëra persona nga e gjithë Britania e Madhe pritet të mbushin sot rrugët e Londrës për të bërë thirrje për një referendum të dytë mbi Brexit.

Numri i marshuesve që kërkojnë një referendum të dytë në lidhje me largimin e Britanisë së Madhe nga BE-ja pritet të arrijë në një milion pasi një manifetim i ngjashëm në tetor mblodhi rreth 700 000 persona.

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan nga partia opozitare laburiste dhe liderja e Partisë Nacionaliste Skoceze, Nicola Sturgeon do të jenë mes marshuesve. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist