Rregullorja e re e Gjermanisë për udhëtimet që hyn në fuqi në gusht

Written by on 14/07/2021

Gjermania po diskuton planet e reja që mund të vendosin fatin e udhëtimeve për pasagjerët nga vende të ndryshme të botës. Sipas parashikimeve do të ekzistojnë dy kategori rreziku për udhëtimet, nga tre që janë aktualisht. Vendet do të identifikohen si zona ku ka një “incidencë të lartë” të rasteve dhe zona ku ka “variante të virusit”.

Ata që hyjnë nga zonat me “variante të virusit” do të duhet të bëjnë një karantinë 10-ditore. Rregullorja e re do të hyjë në fuqi në fillim të gushtit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist