Rosaku Donald, skica origjinale e Walt Disney shitet ne ankand!

Written by on 04/09/2018

 

Një vizatim i punuar me dorë i rosakut të famshëm Donald dhe i nënshkruar nga Walt Disney, u shit në një ankand të mbajtur në Los Anxhelos për 12 mijë dollarë.Është një shembull i rrallë i një skice të bërë nga babai i Mickey Mouse & Co, i cili në përgjithësi preferonte të linte pjesë të vizatimit me dorë të animatorëve të saj. Vizatimi me laps tregon karakterin e krijuar në vitin 1934 si një shok i Mickey Mouse, me kapelën e marinës së markës tregtare, ndërsa Walt Disney ka nënshkruar edhe emrin e tij.Identiteti i blerësit është i panjohur.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist