Roberto Mancini , trajner i ri i Italise!

Written by on 01/05/2018

Roberto Mancini , trajner i ri i Italise

Roberto Mancini do te jete trajneri i ri i Italise. Mediat italiane raportojne se tashme mungon vetem zyrtarizimi, qe pritet te vije pas 13 Majit, periudhe kur Mancini te kete mbyllur sezonin me Zenit St, Peterburg ne Rusi. Debutimi i tij me kombetaren pritet te vije me 28 Maj, ne miqesoren ndaj Arabise Saudite, qe do te luhet ne St. Gallen te Zvicres.Paraprakisht raportohet se akordi mes Mancinit dhe Federates eshte arritur per nje kontrate 4-vjeçare, deri ne Boterorin e Katarit me 2022-shin, ndersa paga do te jete 5 milione euro per ate dhe stafin e tij, plus bonuset mbi arritjen e objektivave.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist