Risite teknologjike te telefonise per vitin e ardhshem!

Written by on 26/12/2018

Viti i ardhshëm do të jetë shumë interesant për sa i përket botës së telefonisë. Sipas thashethemeve të muajve të fundit, kompanitë duket se do të jenë më të orientuara të realizojnë smartphone me ekran që do të zërë plotësisht pjesën e përparme të pajisjes. 2019-a do të jetë edhe viti i smartphone-ve të parë me 5G. Kompania e parë që bëri të ditur se është duke punuar për smartphone 5G ishte OnePlus dhe pajisja e parë me këtë teknologji mendohet se do të dalë brenda vitit 2019. Ajo mund të jetë OnePlus 7 apo OnePlus 7T. Te tjere smartphone qe po priten me padurim jane edhe Galaxy S 10, Huawei P30, Xiaomi Mi Mix 3 dhe Sony Xperia XZ4.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist