Rifillon jeta e turizmit, panairet promovojnë mijëra destinacione!

Written by on 18/03/2021

Pas një viti të vështirë pandemie duket se turizmi po nis rimëkëmbjen. Përmes një postimi, Ministri i Turizmit Zoti Blendi Klosi pohon se panairet mbeten një mjet i rëndësishëm për promovimin e turizmit. Aktualisht një ndër panairët më të rëndësishëm është ai i Rusisë, MITT, që po mbahet në Moskë.

MITT: Russia's Top Travel Exhibition Now Showing

Në këtë panair, siç bën të ditur edhe ministri Klosi, shtetet pjesëmarrëse reklamojnë destinacionet dhe produktet e tyre turistike për 3 ditë tek mijëra agjensi dhe operatorë turistik./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist