Restaurohet kisha në Lukovë, destinacion i ri për turistët vendas dhe të huaj

Written by on 03/08/2021

Në Lukovë restaurimi i kishës së Shën Premtes tashmë ka përfunduar.

Lajmin e bëri të ditur kryeministri Rama, sipas të cilit ky monument do të shërbejë si një destinacion i ri për turistët dhe turet në jug të vendit. Kisha e Shën Premtes është themeluar në shek XVII./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background