Resorti “Butlin’s” hap pishinën gjigande!

Written by on 02/05/2019

Resorti “Butlins” ne Mbreterine e Bashkuar ka hapur zyrtarisht pishinën gjigande 24 metra të gjatë. Pishina e quajtur “Splash”, mund të akomodojë 1000 të ftuar , dhe është e zbukuruar me më shumë se 2 milion pllaka. Pranë pishinës ka zona të gjallëruara me muzikë por edhe zona të qeta. Menaxheri i resortit është shprehur se qëllimi i tyre kryesor është ta ngrenë resortin e tyre në nivelin më të lartë , për të qenë në krye të rezervimeve të britanikëve. Sipas tij , ia kanë arritur më së miri, me realizimin e kësaj pishine gjigande.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist