Reshje të dendura bore në Spanjë, 12 rajone në alarm

Written by on 08/01/2021

Spanja është përfshirë nga reshjet e dëborës dhe temperatura aspak të zakonta që shkojnë -17.3 gradë Celsius. Autoritetet thonë se prej një dekade Madridi nuk ishte zbardhur në këtë mënyrë. Ndërkohë mbyllja e restorteve të skive nuk i lejon evropianët të shijojnë dëborën e cila ka pushtuar kontinentin. Alarmi në 12 rajone të Spanjës është ngritur edhe për shkak të stuhisë ‘Filomena’, shoqëruar me reshje dëbore, shiu dhe temperatura të ulëta.


Current track

Title

Artist