Reshje bore në veri, si paraqiten akset rrugore

Written by on 10/03/2021

Në orët e para të ditës së sotme qarku i Kukësit është përfshirë nga reshjet e dëborës. Mësohet se rrugët nacionale janë të kalueshme normalisht ndërsa lartësia e borës në Valbonë është 50 cm, Shishtavec 10 cm, Qafë-Shllak 30 cm dhe Qafë Prush 20 cm.

Borë në Kukës dhe në Dibër, probleme me qarkullimin - Abc News

Sipas autoritetit rrugor, kompanitë e mirëmbajtjes me mjetet borëpastruese dhe punëtorët janë në terren për të mbajtur hapur të gjitha akset me prezencë bore./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist