Renia e lires turke, boom turistesh angleze ne Turqi

Written by on 18/08/2018

 

Renia e lires turke eshte shoqeruar edhe me nje rritje te madhe te numrit te turisteve angleze ne Turqi, sepse kjo do te thote ulje e çmimeve ne menyre drastike per ta.Rezervimet e turisteve angleze kane qene te shumta ne Marmaris dhe ne Antalia, cmimet e ushqimeve dhe pijeve tashme kane rene deri ne  50 % me pak krahasuar me nje vit me pare. Anglia ka shenuar fluksin me te larte te turisteve, por ata padyshim nuk kane qene te vetmit. Krahasuar edhe me numrin e turisteve qe kane vizituar Spanjen, numri i turisteve angleze qe kane vizituar Turqine ka qene me i larte. Thomas Cook thote se numri i rezervimeve per pushime nga Anglia ne Truqi eshte rritur me 63 per qind ne krahasim me nje vit me pare.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist