Rëndohet bilanci në Gjermani, numri i viktimave sa vjen edhe shtohet!

Written by on 17/07/2021

126 viktima dhe mbi 1500 të zhdukur që ende kërkohen, janë deri më tani pasojat nga shiu i rrëmbyeshëm që përmbyti zona të Gjermanisë dhe Belgjikës. Shiu i 24 orëve të së enjtes ishte i barasvlefshëm me sasinë e reshjeve që bien në 2 muaj.

Sipas Ministrisë shqiptare për Evropën dhe Punët e Jashtme nuk ka asnjë raportim për shtetas shqiptarë të prekur nga kjo situatë e motit të keq./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background