Reduktoni alkoolin per te shmangur kancerin!

Written by on 26/05/2018

Ekspertet u kane bere thirrje njerezve per te ndaluar ne menyre drastike alkoolin nga dietat e tyre per te ndihmuar ne parandalimin e kancerit, si dhe pijeve te cilat jane me embelsues artificiale , ushqimet e shpejta, ushqimet te cilat kane mish dhe proshute te perpunuar. Propozimi vjen si pjese e nje vargu rekomandimesh mbi zgjedhjen e shendetit dhe te menyres se jeteses e cila u quajt “nje plan per te luftuar kancerin”. Dokumenti, nga Fondi Boteror per Kerkimin e Kancerit u kerkon njerezve te kufizojne konsumimin e alkoolit dhe thote se per parandalimin e kancerit, eshte e keshillueshme qe te mos pini alkool.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist