Rama: Vaksinim masiv deri në qershor që sezoni turistik të jetë i hapur!

Written by on 04/03/2021

Gjatë prezantimit të planit për shëndetësinë, në garë për mandatin e tretë, kryeministri Rama tregoi synimin e tij për vaksinim masiv deri në qershor, në mënyrë që sezoni turistik të jetë i hapur. Ai tha se qeveria ka siguruar dy kontrata vaksinash, një me kompaninë Pfizer dhe tjera me Covax.

 

“Ambicia ime është që sezoni turistik të jetë i hapur. Do të bëjmë vaksinim intensiv deri në qershor”, u shpreh Rama në fjalën e tij./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist