Qyteti spanjoll ne diete, kerkon te humbase 100 mije kg nga banoret!

Written by on 01/10/2018

 

Ne qytetin Naron te Spanjes qytetaret kane filluar te mendojne me shume per jeten e shendetshme. Ata kane marre fame se fundmi sepse pothuajse te gjithe i jane rikthyer sportit duke anashkaluar nga menuja ditore proshutat, llojet e pafundme te salsiçeve dhe kallamareve te skuqur, pasi qyteti spanjoll ka premtuar te humbe 100 000 kilogram ne total nga banoret e tij ne dy vite. Iniciator i kesaj nisme eshte nje mjek i vjeter spanjoll i perfshire ne parandalimin e semundjeve kardiovaskulare. I shtrire ne brigjet e Atlantikut, ku qytet me 40 000 banore numeron 9 000 persona mbipeshe dhe 3 000 te tjere qe vuajne nga obeziteti.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist