Qyteti më i mirë për tu vizituar gjatë 2022 sipas Lonely Planet

Written by on 30/10/2021

Lonely Planet ka zgjedhur qytetet më të mira për t’u vizituar në vitin 2022. Në krye të listës qendron Auckland në Zelandën e Re. Pavarësisht kësaj, për shkak të pandemisë vendi vazhdon të jetë i izoluar në pjesën më të madhe të tij, duke mos lejuar as hyrjen nga jashtë të vizitorëve.

Aktualisht Zelanda e Re është e hapur vetëm për qytetarët, banorët e përhershëm dhe mbajtësit e vizave speciale për punëtorët që konsiderohen të nevojshëm. Në vend të dytë si qyteti më i mirë për tu vizituar gjatë 2022 renditet Taipei në Tajvan dhe në vend të tretë vjen Freiberg në Gjermani./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist