Qyteti më i lirë për të ngrënë në një restorant me 5 yje!

Written by on 25/09/2021

Vëzhgimi i ri nga Pencil i Chef ka identifikuar qytetet më pak të shtrenjta në të gjithë botën për të ngrënë në një restorant Michelin me vlerësim të lartë. Platforma e cila mbledh receta dhe këshilla nga kuzhinierët analizoi 450 restorante. Qyteti më i lirë për të ngrënë në një restorant të vlerësuar nga Michelin është Bangkok, ku një vakt kushton rreth 126 dollarë.

Lyon në Francë renditet në vendin e dytë. Qytetet e tjera evropiane si Barcelona, Vjena, Madridi dhe Hamburgu janë pjesë e dhjetëshes./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist