Qytetet me trafikun me te ngarkuar ne bote!

Written by on 17/05/2018

Ne mbare boten trafiku eshte kthyer ne nje problem tejet serioz dhe ne rritje te vazhdueshme. Qytete te ndryshme kane ndermarre nisma per te zvogeluar trafikun, por zgjidhja perfundimtare eshte ende e veshtire dhe shume qytetare vazhdojne te vuajne per ore te tera ne pritje. Nje kompani navigimi dhe hartash, “TomTom” ka mbledhur te dhena te trafikut per 9 vite me radhe dhe ka bere nje renditje te qyteteve me trafikun me te renduar ne Europe. Ne vend te pare renditet Bukureshti ne Rumani ndjekur nga Moska, Shen Petersburgu, Londra, Marseja, Roma, Hamburgu, Napoli, Kelni, Varshava, Athina, Manchesteri, Brukseli dhe Parisi.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist