Qytetet me te ndotura ne bote

Written by on 14/08/2018

 

Organizata Boterore e Shendetsise ka bere studimin e fundit ne lidhje me qytetet me te ndotura ne bote. Studimi merr parasysh ndotjen e ajrit dhe te mjedisit duke dhene edhe nje keshille per vizitoret mbi destinacionet qe per shkak te ndotjes duhet te evitojne momentalisht. Ne vend te pare ndodhet shteti indian me qytetet e Agras, Dehlit e Mumbait qe renditen me te ndoturit ne bote. Klasifikimin e vijojne Riyadhi, Los Angeles, Buenos Aires, Pekini, Parisi, Bangkoku dhe Lagos.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist