Qytetet me reputacionin me te mire per turistet

Written by on 19/01/2019

Qytetet me reputacionin me te mire per turistet

Pasi Organizata Boterore e Turizmit publikoi studimin ne lidhje me destinacionet me te vizituara ne bote per vitin e kaluar, City Brands Index ka listuar qytetet me reputacionin me te mire ne bote qe do te thote edhe destinacionet me te dashura turistike. Per 2019 renditjen e kryesojne Parisi, Barcelona dhe New Yorku. Raporti u bazua ne analizen e prestigjit nderkombetar te qytetit, pamjes estetike te tij, sjellja e banoreve apo sherbimet publike , sitet interesante dhe veprimtarite ekonomike apo argetuese qe zhvilloheshin atje. Ne liste u renditen gjithashtu qytete si Sidney, Toronto dhe Vjena.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist