Qytetet me pagat me te larta per punonjesit!

Written by on 31/05/2018

Deutsche Bank ka publikuar raportin e pervitshem “Mapping the world’s prices”, qe rendit kostot e te mirave dhe sherbimeve te qyteteve me te medha dhe te fuqishme ne bote. Per te percaktuar koston e jeteses ne te gjithe globin, banka analizon çdo gje, nga çmimi i nje pakete cigaresh te çmimi mesatar i qirase per nje apartament me dy dhoma gjumi. Ne pergjithesi, qytetet ne vendet e para ne renditje, ndodhen ne Hemisferen e Veriut, ne ekonomite e zhvilluara perendimore. Vendet qe kane pagat me te larta jane Zyrihu, San Fransisko, New York, Sidney, Oslo, Cikago, Vjena, Toronto, Parisi, Londra dhe Singapori.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist