Qipro penalizon kroatët dhe spanjollët. U kërkon testim të dyfishtë në kufi!

Written by on 16/06/2021

Autoritetet e Qipros kanë njoftuar ndryshime lidhur me listën e vendeve të prekura nga COVID-19. Turistët nga Kroacia dhe Spanja tani do t’i nënshtrohen testimit të dyfishtë, një para dhe një tjetër pas mbërritjes në Qipro. Krahas kësaj, këto shtetas duhet të karantinohen pasi vendet kanë kaluar nga lista portokalli në atë të kuqe.

Më parë, ardhjet nga Kroacia dhe Spanja përjashtoheshin nga kërkesa për karantinë kur hynin në Qipro./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist