Qeveria ‘’Rama 3’’/ Cilat janë projektet për infrastrukturën dhe aeroportet?

Written by on 17/09/2021

Është miratuar në Kuvend pas një seance maratonë qeveria ‘’Rama 3’’.

Gjatë fjalës së tij, në parlament kryeministri Edi Rama, ka folur dhe për zhvillimin e infrastrukturës së vendit si dhe ndërtimin e aeroporteve të reja. Sipas tij, projektet e nisura nuk do të presin financim nga Bashkimi Europian por do të përfundojnë brenda këtij 4 vjecari.

Ndër të tjera, kryeministri Rama theksoi se shpresa që të nisin punimet brenda këtij viti për ndërtimin e Aeroportin e Vlorës janë të mëdha.

Radio Travel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist