Protestuesit francezë bëjnë namin kundër pasaportave, policia arreston 85 persona

Written by on 14/09/2021

Protestat në Francë kundër pasaportës së vaksinës janë përshkallëzuar këtë fundjavë pasi protestuesit hasën në njerëz të maskuar. Të dhënat zyrtare zbulojnë se mbi 120.000 njerëz u mblodhën të shtunën, duke protestuar kundër vendimit të qeverisë për të imponuar leje shëndetësore për të hyrë në vende publike si kafene dhe restorante.

Sipas protestuesve, vendimi është diskriminues ndaj qytetarëve të pavaksinuar./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist