Programet e certifikimit rrisin interesin per profesionistet e turizmit

Written by on 19/01/2019

Programet e certifikimit rrisin interesin per profesionistet e turizmit

Rritja e turizmit ne Shqiperi eshte nje mundesi e shkelqyer per punesimin e te rinjve ne kete sektor.Certifikimi i guidave nga Ministria e Turizmit dhe Mjedisit ka nxitur profesionalizmin ne kete fushe. Ministri i Turizmit dhe i Mjedisit Blendi Klosi u shpreh se akreditimi i programeve te kualifikimit te udherrefyesve turistike, eshte mundesi e arte per dhjetera e qindra te rinj per marrjen e nje profesioni me perspektive dhe shume te kerkuar ne tregun turistik si guide. Vec certifitikave ministri diskutoi se fundmi me nje panel profesionistesh edhe idete e opinionet si mund ta bejme kete profesion te konsoliduar dhe sa me cilesor.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist