Prezantohet në Spanjë makina fluturuese!

Written by on 11/05/2019

Kompania hollandeze Pal-V do të prezantojë mjetin fluturues “Liberty Pioneer” , i pari në botë projektuar për tu përdorur në rrugët publike. Makina fluturuese do të jetë protagonist kryesore e sallonit ndërkombëtar të Spanjës,ne panairin katalan që I kushtohet inovacionit. Produkti, është një pajisje e fortë që respekton normativat e pjesës më të madhe të botës, kanë thënë prodhuesit. Dimesionet e makinës, janë pothuajse sat ë një fouristrade, por me peshë më të vogël. Mjeti fluturues do të prodhohet fillimisht në 90 ekzemplarë, dhe kushton rreth 500 mije euro.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist