Premium Beach Hotel, shembull per standartet e turizmit elitar ne Shqiperi

Written by on 10/07/2018

Premium Beach Hotel, shembull per standartet e turizmit elitar ne Shqiperi

 

Rritja e vazhdueshme standarteve te turizmit ne vend ka sjelle edhe rritjen e numrit te turisteve ne disa prej destinacioneve turistike te vendit sic eshte edhe plazhi i Durresit. Strukturat me sherbim elitar dhe nderhyrjet ne disa pjese te plazhit per permiresimin e kushteve infrastrukturore kane bere qe jo vetem pushuesit vendas te rikthehen per te pushuar prane Adriatikut  por edhe turiste te huaj nga vendet fqinje, Polonia por edhe vendet skandinave te zbulojne kete pjese te vendit tone. Nje prej strukturave me te mira ne zonen e Golemit, Premium Beach Hotel eshte shembulli me i mire i vendosjes se standarteve te reja ne konceptin e pushimit. Sipas zedhenesve te hotelit ne dite atje pushojne mbi 300 pushues ndersa sherbimet e ndryshme cilesore jane arsyet pse ka interes te larte. Ne dy vjetorin e celjes se Premium Beach Hotel, ofron per pushuesit 178 dhoma te standarteve te ndryshme, pishine te brendshme dhe te jashtme, specialitete te ndryshme ne kuzhine nen kujdesin e shefave turq dhe qendren e relaksit masazh, sauna dhe SPA qe e bejne nje hotel te frekuentueshem ne te gjitha stinet.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist