Prej tre ditësh në zjarr, era e fortë djeg 10 hektarë pemë në Karaburun

Written by on 29/07/2021

Prej tre ditësh zona e Karaburunit është përfshirë nga zjarri. Mësohet se 10 hektarë shkurre dhe pemë janë djegur tërësisht. Për shkak të terrenit të vështirë dhe erërave të forta, autoritetet lokale nuk kanë mundur ta kontrollojnë situatën dhe për këtë arsye kanë kërkuar ndihmën e ushtrisë.

Aktualisht zona e Karaburunit është një ndër më të frekuentuarat nga turistët./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background