Praga shenon rritje ne turizem tre muajt e fundit

Written by on 24/09/2018

 

Praga ka shenuar nje rritje dyshifrore ne tremujorin e trete te 2018. Ky qytet po perjeton nje vit mjaft te suksesshem si destinacion turistik. Statistikat e fundit tregojne per rritje te interesit ndaj saj ne argetime e biznes, nga vende e buxhete te ndryshme. Rritja me e madhe eshte regjistruar ne vizitat nga Azia, Turqia e Izraeli. Nderkohe burimet me te forta te Prages per vitin 2018, ishin tregu gjerman, amerikan dhe ai britanik.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist