Potencialet turke shpalosen ne dhjetor ne Panairin e Izmirit !

Written by on 27/10/2018

Turqia do te shpalose planet e saj per turizmin dhe do te prezantoje potencialet e saj turistike me te mira gjate nje eventi teper te rendesishem qe do te mbahet ne fund te ketij viti ne Izmir. Behet fjale per panairin Travel Turkey Izmir qe vjen ne edicionin e 12 mes datave 6 dhe 8 dhjetor te ketij viti. Ministri i turizmit ne Turqi u shpreh se eventi do te ofroje mundesi edhe per ekzpozitore nga e gjithe bota qe te paraqesin ofertat e tyre me te mira te udhetimit nderkohe qe do te shenoje nje tjeter sukses per industrine turistike turke qe kete vit shenoi nje rritje me 5% me shume se nje vit me pare. Kete vit Turqia ka qene nje prej destinacioneve me preferuara turistike te sezonit veror.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist