Portugalia pret mbi 36 milione turiste deri ne fund te vitit!

Written by on 04/12/2018

Portugalia publikon shifrat e ketij viti ne turizem. Sipas te dhenave te Institutit Kombetar te Statistikave , viti 2018 pritet te  mbyllet ne Portugali me rreth 36.1 milione turiste , shifer kjo rreth 11% me e larte se viti 2017. Lisbona, Madeira, Porto, Azores, Sintra dhe Obidos kane qene destinacionet me te vizituara te ketij viti ne Portugali.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist