Porto në Portugali, zgjidhet si qyteti i dytë më i preferuar për pushime luksoze

Written by on 12/10/2021

Revista prestigjoze Conde Nast Traveler, një revistë dedikuar udhëtimeve dhe jetës luksoze, e cila numëron mbi 25 çmime të fituara, e ka renditur Porton, qytetin e dytë më të madh në Portugali si qytetin më të preferuar dhe që meriton një vëmendje të posaçme. Sipas tyre, Porto është qyteti i dytë që ka rrëmbyer vëmendjes pasi vendin e parë e kryeson Stambolli. Kjo përzgjedhje është bërë në një shqyrtim të parametrave të ndryshme, si gastronomia, akomodimi, vendet turistike, monumentet kulturore dhe trashëgimisë historike.

Pavarësisht se është një vend i njohur turistik përtë kaluar pushimet verore, Portugalia është gjithashtu një vend i sigurt për të udhëtuar në mes të pandemisë COVID-19./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist