Porti më i madh në vend pasqyron shifrat e vitit që lamë pas, ja çfarë mbërriti në Shqipëri përmes detit!

Written by on 15/01/2020

Autortieti Portual Durrës ka bërë të ditur numrin e plotë të pasagjerëve që udhëtuan nga porti në vitin 2019. Drejt portit të Durrësit për një vit udhëtuan rreth 878 678 pasagjerë dhe 180 mijë automjete.  APD njofton se transporti i mallrave me tragete kanë njohur një rritje prej 5 %, krahasuar me një vit më parë. Në krahasim me vitin 2018, tragetet kanë realizuar 42 lundrime më shumë se një vit më parë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist