Porti i Vlores priti mbi 800 pasagjere diten e Krishtlindjeve!

Written by on 26/12/2018

Rreth 800 pasagjerë kanë mbërritur dje në portin e qytetit bregdetar të Vlorës nga Italia për të kaluar festën e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri. Drejtori i Portit të Vlorës, tha se në prag të festave ka pasur një numër më të madh të udhëtarëve, që kanë vijnë në Shqipëri për të kaluar festat e fundvitit. Sipas tij, ky është fluksi më i madh i udhëtarëve që nga koha e sezonit veror. Tragetet nuk kane pasur vonesë ndersa po punohet me 10 sportele per te perballuar fluksin e udhëtarëve qe pritet te vijoje edhe pergjate ketyre diteve.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist