Porti i Durresit, rekord ne numrin e jahteve te ankoruara

Written by on 23/08/2018

 

Numri i jahteve turistike qe jane ankoruar ne kalatat e portit me te madh te vendit, ne Durres,  qe nga fillimi i vitit 2018 tashme e ka tejkaluar shifren vjetore te vitit 2017. Nga te dhenat operative te Sektorit te Statistikave, qe nga 1 janari 2018 ne kalatat 1, 2, 4 dhe 5 jane ankoruar 296 jahte te permasave te ndryshme. Vetem gjate periudhes 1-22 gusht 2018 ne Durres kane qendruar per periudha deri ne nje jave 63 jahte me flamure te vendeve te ndryshme te botes. Turistet dhe drejtuesit e jahteve kane vizituar qendrat arkeologjike dhe muzeale te qytetit bregdetar.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist