Porti i Durresit pergatitet per fluksin e sezonit veror!

Written by on 11/04/2018

Porti i Durresit pergatitet per fluksin e sezonit veror! ( Highlight)

Afrimi i sezonit veror, kane rritur me 20-25% fluksin e trageteve dhe te udhetareve ne portin e Durresit.Per te perballuar fluksin e levizjeve gjate kesaj periudhe, agjencite shtuan numrin e trageteve, ndersa parashikojne qe me afrimin e sezonit veror, ne muajt korrik-gusht qe shenon dhe pikun e sezonit, numri i trageteve te jete 3 deri 4 here me i larte se ne periudhen e diteve normale. Burime nga Autoriteti Portual i Durresit bejne te ditur se, qe prej fillimit te ketij viti e deri tani, mbi 118 mije udhetare kane shfrytezuar tragetet e linjave nga Durresi drejt porteve te Barit, Ankones dhe Triestes (Itali) dhe anasjelltas. Gjate stines se veres dhjetera-mije bashkatdhetare me pune dhe banim jashte vendit por edhe turiste te huaj mberrijne ne Durres, per te vijuar udhetimin drejt familjeve te tyre ne vendin tone, Kosove dhe Maqedoni. Kjo dikton nevojen e shtimit te numrit te trageteve nga 2-3 tragete qe jane ne cdo dite ne periudha normale.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist