Policia Rrugore: Mjetet pa zinxhire nuk do te lejohen te qarkullojne!

Written by on 10/01/2019

Policia Rrugore: Mjetet pa zinxhire nuk do te lejohen te
qarkullojne!

Drejtori i Policise Rrugore, Mitat Tola ka lajmeruar se fundmi drejtuesit e
automjeteve te perdorin goma dimerore ne akset e mbuluara nga reshjet e
debores gjate ketyre diteve pasi automjetete pa zinxhire nuk do te lejohen te
qarkullojne. Sipas drejtoritte policise shumica e shofereve shqiptare nuk jane
mesuar te udhetojne ne keto kushte atmosferike ndersa apeli per drejtuesit e
mjeteve eshte te jene me te pergjegjshem. Sipas Policise Rrugore, aksket
kryesore jane te qarkullueshme, por problem mbeten rruget brenda qyteteve
te Shkodres, Gjirokastres dhe Korçes.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist