Po zhvillohet Vas Travel Fair 2018 ne Expo City

Written by on 06/04/2018

Ka startuar sot paradite ne oren 10’00 ne expo City, Vas Travel Fair, panairi me i madh i turizmit ne vend.
Mbas Shkupit dhe Prishtines sot panairi i turizmit eshte vendosur ne Expo City me pjesmarrjen e hoteleve me te mira nga Turqia, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia, Kosova si dhe nga Dubai dhe Egjipti.
Vas Travel Fair eshte mundesia me e mire per te perfituar nga ofertat per pushimet verore dhe per takime B2B te agjencive turistike shqiptare me keto hotele
Sot ne oren 17’00 zhvillohen Happy Hours me pije dhe shorte dhe ne oren 20’00 nje party argetimi me te gjithe agjencite turistike partnere te Vas Tour


0 0

1 milion përdoruesve të Facebookut u vidhen të dhënat

Kredencialet e llogarisë së 1 milion përdoruesve të Facebookut  mund të jenë komprometuar për shkak të problemeve të sigurisë me aplikacionet e shkarkuara. Kompania njoftoi të premten se ka identifikuar më shumë se 400 aplikacione keqdashëse Android dhe iOS që synojnë të vjedhin informacionin përdoruesve, kryesisht në Facebook.   Meta tha se informoi Apple dhe […]

0 0

Nga Spanja në Francë. Egjipti shënon rritje të numrit të turistëve të huaj

Egjipti ka pasur një rritje të trafikut turistik që vjen nga një numër vendesh evropiane, veçanërisht Spanja dhe Franca. Kompanitë spanjolle turistike aktualisht po bëjnë rreth 48 udhëtime në muaj në Luxor. Turizmi parashikohet të jetë i shëndetshëm po ashtu nga gjysma e dytë e këtij muaji, me Japoninë, Korenë e Jugut dhe Indinë. Perqindja […]

0 0

Rajoni italian që do të paguajë gjithçka për turistët që e vizitojnë!

Ndryshe nga Venecia, qyteti italian për të cilin duhet të paguani për ta vizituar, një rajon i këtij vendi, Friuli Venezia Giulia, po planifikon të paguajë personat që e vizitojnë përmes skemës së re që është prezantuar së fundmi. Ndryshimet e reja janë futur për të ringjallur sektorin e turizmit në këtë rajon pasi konsiderohet […]

0 0

Statujat e Ishullit të Pashkëve pësojnë dëm të pariparueshëm!

Kokat e gurta të Ishullit të Pashkëve dhe elementë të tjerë arkeologjikë janë djegur nga një zjarr, sipas autoriteteve lokale indigjene dhe kiliane. Zjarri, i shkaktuar nga vullkani Rano Raraku aty pranë, filloi të hënën dhe shkatërroi më shumë se 100 hektarë të ishullit, duke dëmtuar statujat e tij të famshme të gdhendura në gurë […]

0 0

Rritja e turizmit të “gjumit”. Përse njerëzit e duan gjithnjë e më shumë?

Është e pazakontë, por turizmi i gjumit është popullarizuar gjithnjë e më shumë, me një numër në rritje të qëndrimeve të fokusuara tek gjumi që shfaqen në hotele dhe resorte në mbarë botën. Interesi për një gjumë të mirë tek turistët para se të rezervojnë një dhomë pushimi, është rritur ndjeshëm që nga pandemia. Pikërisht […]

0 0

Milano, kryeqyteti italian i beqarëve!

Milano mund të konsiderohet si kryqyeteti italian i beqarëve. Të dhënat e publikuara nga bashkia thonë se gjysma e milanezëve jetojnë vetëm. Saktësisht, 47.3% e rreth 700 mijë familjeve përbëhen nga një person i vetëm. Kështu Milano po bëhet gjithnjë e më shumë një qytet beqarësh dhe të moshuarish. Kjo u zbulua nga analiza e […]

0 0

Pas 20 muajsh e izoluar, Australia po rihapet për botën!

Nga muaji i ardhshëm Australia do të hapë kufijtë e saj për studentët e huaj të vaksinuar, punëtorët e kualifikuar dhe personat që kanë viza. Qytetarët do të mund të udhëtojnë vetëm me një test negativ të koronavirusit përpara nisjes nëse janë vaksinuar kundër COVID. 19. “Australia po rihapet për botën,” tha Sekretarja e Brendshme […]


Current track

Title

Artist

Background