Plazhi i Ulqinit gjallërohet nga turistët, në fundjava është plot!

Written by on 26/07/2021

Gjatë fundjavave, qyteti i Ulqinit është i tejmbushur me turistë. Vizitorët janë nga vende të ndryshme evropiane si Franca apo Polonia, por gjithsesi kryesorët mbeten pushuesit nga Kosova dhe rajoni. Pronarët e hoteleve pranojnë se numri i turistëve që qendrojnë 7 deri në 10 ditë në Ulqin ka rënë ndjeshëm dhe si rrjedhojë fundjavat janë ato çka po mbajnë gjallë turizmin.

Hapja e kufijve si dhe situata e qëndrueshme epidemiologjike ka bërë që ky sezon në Ulqin të rikthehet në nivelin e vitit 2019./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist